Pielęgniarka
stomijna

Pielęgniarki i pielęgniarze stomijni, to wykwalifikowane osoby, posiadający wieloletnie doświadczenie i wykształcenie, uzupełnione specjalistycznymi kursami i szkoleniami w zakresie prawidłowej pielęgnacji stomii. Kontakt i współpraca z pielęgniarką stomijną jest nieoceniona i niezbędna, aby pacjent mógł szybciej wrócić do swojego normalnego życia i codziennych aktywności. Pielęgniarka/pielęgniarz informuje, pomaga w pielęgnacji i edukuje pacjenta i jego najbliższych, w zakresie prawidłowej pielęgnacji stomii. Sprawdza prawidłowość dobranego sprzętu, ocenia skórę pod kątem zaczerwień lub owrzodzeń. Prezentuje dostępne środki pielęgnacyjne, mające za zadanie przywrócić skórę do właściwego stanu.

W trakcie wizyty przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, aby zastosować najlepsze rozwiązania w procesie leczenia i użytkowania sprzętu stomijnego, co gwarantuje właściwe gojenie ewentualnych powikłań a to przyczynia się do komfortu psychicznego pacjenta.

W ramach naszej poradni przyjmuje pielęgniarka stomijna w każdy czwartek w godzinach 10-14.

Jesteś nowo operowanym pacjentem i potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń! W pilnych sytuacjach jest możliwa wizyta domowa.

W celu umówienia się na konsultację zadzwoń do nas, a personel sklepu udzieli Ci szczegółowych informacji.

Jak możemy Ci pomóc?